Sitebulb Website Crawler

Narzędzie do audytu stron internetowych dla ekspertów SEO i agencji SEO
Sitebulb to nie tylko robot indeksujący. Analizuje dane z perspektywy SEO, prowadząc Cię przez proces dostarczania klientom praktycznych audytów stron internetowych.

W Sitebulb stara się postępować właściwie, wspierając ludzi, inicjatywy i sprawy, które są ważne.

Co miesiąc inwestują w projekty mające na celu zrównoważenie śladu węglowego zespołu Sitebulb oraz energii zużywanej przez komputery użytkowników podczas przeprowadzania audytów SEO. Sadzimy również drzewa dla każdej osoby, która korzysta z bezpłatnej wersji próbnej Sitebulb lub zapisuje się do naszego biuletynu.

Sitebulb kieruje procesem pracy audytu, intuicyjnie wykonując kolejne kroki na całej drodze od analizy do raportowania.

Odkrywaj

Indeksuj dowolną witrynę w dowolnym momencie dzięki najnowocześniejszej technologii indeksowania i renderowaniu JavaScript.

Skanowanie (Crawl) to podstawa audytu SEO Twojej strony internetowej .

Wyczerpujące wyszukiwanie adresów URL jest podstawą procesu audytu witryny. Sitebulb umożliwia indeksowanie nieograniczonej liczby domen, a także łatwe indeksowanie bardzo dużych witryn.

Sitebulb nie ma ograniczeń użytkowania, w przeciwieństwie do wszystkich produktów robotów indeksujących w chmurze. Oznacza to, że nie zostaniesz ukarany za przeprowadzenie próbnego lub eksploracyjnego indeksowania lub przypadkowe wyrwanie się spod kontroli, gdy zapomnisz dodać wykluczenia adresów URL.

Ta możliwość indeksowania bez ograniczeń daje idealną podstawę do tworzenia bardzo wartościowych audytów stron internetowych.

Skanuj wiele źródeł jednocześnie

Aby mieć pewność, że masz pełny obraz witryny, nie możesz po prostu polegać na tym, co robot może odkryć dzięki linkom w witrynie. Tylko łącząc dane z Crawlera, map witryn XML, Google Analytics i Google Search Console możesz mieć pewność, że znalazłeś każdy link.

Zobacz stronę tak jak widzi ją Google

Najnowocześniejsza technologia indeksowania umożliwia przełączanie między szybkim indeksowaniem HTML a bardzo dokładnym renderowaniem JavaScript.

Sitebulb używa do renderowania wiecznie zielonego bezgłowego Chromium, który jest dokładnie tą samą technologią, której używa Google, umożliwiając indeksowanie stron internetowych zbudowanych na frameworkach JavaScript, takich jak:

 • AngularJS
 • React
 • Meteor
 • Vue
 • Ember
 • Backbone

Skanowanie na żądanie dla maksymalnej wygody

W przeciwieństwie do oprogramowania do indeksowania w chmurze, Sitebulb oferuje indeksowanie na żądanie, dzięki czemu można je skonfigurować i uruchomić w ciągu kilku minut. Postęp w czasie rzeczywistym pozwala monitorować indeksowanie i dostosowywać ustawienia w locie, zapewniając elastyczne i wygodne indeksowanie.

Skanuj zgodnie z własnym harmonogramem

Indeksowanie na żądanie jest idealne w większości sytuacji, ale czasami trzeba być jeszcze bardziej elastycznym. Dzięki Sitebulb możesz zaplanować audyty, które będą przeprowadzane w środku nocy – dla klientów e-commerce o dużym natężeniu ruchu – lub powtarzają się regularnie każdego dnia, tygodnia lub miesiąca – w celu ciągłego monitorowania.

Kompleksowe kontrole zapewniają całkowity spokój

Sitebulb oferuje szereg unikalnych opcji raportowania, dzięki czemu jest najbardziej wszechstronnym narzędziem do audytu witryn internetowych na świecie. Daje to pewność, że niczego nie przegapiłeś, a każdy element jest „odhaczany”.

 • Page Speed
 • Mobile Friendly
 • Front-end
 • Code Coverage
 • Accessibility
 • AMP
 • Hreflang/International

Priorytetyzacja

Skoncentruj się na najważniejszych kwestiach dzięki ponad 300 problemom SEO i możliwościom, które są automatycznie sprawdzane i priorytetyzowane.

Kluczowy krok w procesie audytu

Priorytetyzacja jest kluczowym czynnikiem, dzięki któremu przepływ audytu Twojej witryny jest wydajnym procesem.

Sitebulb doskonale pasuje do tego przepływu pracy, pomagając Ci zrozumieć, na czym można skoncentrować swój czas na wielu różnych poziomach.

Zamiast tracić czas na przekopywanie się przez dane w arkuszach kalkulacyjnych, Sitebulb pomoże Ci od razu rozwiązać problem, dzięki czemu możesz poświęcić czas na jego zrozumienie.

Znajdź obszary słabości

Najwyższe wyniki audytu dla każdego obszaru optymalizacji oznaczają, że możesz szybko zidentyfikować, który obszar blokuje witrynę, co pozwala na dalsze badanie.

Wyniki audytu umożliwiają dokonanie szybkiej oceny bez poświęcania cennego czasu na zagłębianie się w dane.

Nigdy nie przegap krytycznych problemów

Intuicyjny system punktacji zapewnia, że krytyczne problemy wyskakują i wymagają Twojej uwagi, bez ryzyka przeoczenia.

Pomiń rzeczy, które nie poruszają igłą

Równie ważne, nie marnuj czasu na mniej ważne przedmioty, które możesz zachować na później.

Zrozum szerszy kontekst

Każda wskazówka zawiera szereg różnych punktów danych, które pomagają zrozumieć, na co patrzysz w szerszym kontekście, dzięki czemu decyzje dotyczące ustalania priorytetów są prostsze.

Krótkie opisy i dłuższe artykuły wyjaśniające pomagają zrozumieć, na co patrzysz i kiedy wpadać w panikę, ponieważ coś jest naprawdę nie tak.

Drążenie dalej bez wychodzenia z narzędzia

Gdy znajdziesz problem, który chcesz dokładniej zbadać, solidny, elastyczny interfejs raportowania Sitebulb umożliwia przeanalizowanie danych i dokładniejsze zagłębienie się w dowolny aspekt, co pomoże Ci szybciej wyciągnąć wnioski.

Zrozumienie i pojmowanie

Bez obaw udzielaj rekomendacji. Każdemu problemowi zidentyfikowanemu przez Sitebulb przypisywany jest priorytet, który umożliwia zrozumienie względnego znaczenia każdego z nich.

Opisy są napisane jasnym, przyjaznym dla klienta językiem, który można dosłownie skopiować/wkleić do audytu witryny.

Edukacja

Aby pomóc Ci w pełni zrozumieć problemy i mieć zaufanie do swoich rekomendacji, każdej ze wskazówek Sitebulb towarzyszy szczegółowe wyjaśnienie, co to oznacza, dlaczego jest uważana za problem i jakie działania należy podjąć.

Te treści edukacyjne pozwalają szybko przeskoczyć od świadomości do zrozumienia problemu, aby pomóc Ci w dotarciu do pozycji, w której możesz dawać klientom pewne rekomendacje i prowadzić konstruktywne rozmowy z programistami.

Zrozum szerszy kontekst

Każda wskazówka zawiera szereg różnych punktów danych, które pomogą Ci docenić to, na co patrzysz w szerszym kontekście, pomagając zrozumieć problem w odniesieniu do witryny jako całości.

Możliwość wchodzenia do szczegółów lub eksportowania bezpośrednio do programu Excel pozwala na dalsze badanie w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Szybko wykrywaj wzorce dzięki wizualizacjom danych

Nagradzane Wizualizacje Witryn Sitebulb zapewniają wizualną strukturę do odkrywania i rozumienia architektury witryny.

Mapy indeksowania pokazują hierarchię witryny pod względem sposobu indeksowania witryny i sposobu, w jaki bot wyszukiwarki może się po niej poruszać. Ich interaktywny charakter pozwala przewijać mapę i bardzo szybko zrozumieć, jak strona jest skonfigurowana, lub powiększać konkretną sekcję i wykrywać problemy z witryną znacznie szybciej niż w innym przypadku.

Mapy katalogów pokazują hierarchię witryny pod względem sposobu jej zaprojektowania, umożliwiając eksplorację struktur folderów i zrozumienie, gdzie znajduje się zawartość witryny.

Komunikacja

Komunikuj się przejrzyście z klientami za pomocą intuicyjnych wizualizacji, eksportu arkuszy kalkulacyjnych i raportów PDF.

Komunikuj się jasno z klientami i programistami. Korzystaj z różnych raportów i formatów treści dla różnych interesariuszy.

Najważniejsza część Twojego audytu SEO

Zadaniem SEO jest interpretacja danych audytowych i przełożenie ich na znaczenie – a następnie przekazanie tych znaczeń odpowiednim interesariuszom.

Skuteczna komunikacja zyskuje poparcie klienta, co prowadzi do wdrożenia; i to jedyny sposób, w jaki Twój audyt przekłada się na wartość dla klienta.

Sitebulb został zaprojektowany w taki sposób, aby komunikacja była przejrzysta, łatwa i przydatna do działania, aby Twoje audyty oferowały największą możliwą wartość.

Kompleksowe wyjaśnienia zagadnień SEO

Opisy problemów są napisane jasnym, przyjaznym dla klienta językiem, który można dosłownie skopiować / wkleić do audytu witryny. Strony „Dowiedz się więcej” w witrynie internetowej zawierają bardziej szczegółowe wyjaśnienia każdego problemu, używając prostego języka angielskiego do informowania o potencjalnych zagrożeniach i sugerowanych rozwiązaniach.

Dzięki temu możesz przedstawiać swoim klientom rozwiązania, a nie problemy.

Błyskawicznie komunikuj się z metrykami najwyższego poziomu

Najwyższe wyniki audytu dla każdego obszaru optymalizacji umożliwiają zapewnienie ogólnego widoku strony internetowej i łatwe tworzenie podsumowań wykonawczych dla klientów i kierownictwa.

Z biegiem czasu ulepszenia witryny mogą być monitorowane na wysokim poziomie i łatwo przekazywane klientom.

Pokaż zmiany w czasie

Sitebulb oferuje wiele elementów porównawczych, które pozwalają zobaczyć i śledzić zmiany w czasie. Pozwala to monitorować i raportować wszelkie istotne zmiany, które mają duży wpływ, a także wykazywać postępującą poprawę w miarę wdrażania zmian.

Upuść wizualizacje bezpośrednio do audytu

Wykresy i wykresy mogą szybko przekazywać znaczenia, które w innym przypadku mogłyby nie być widoczne, szczególnie gdy próbujesz przekazać skalę pewnego problemu. Sitebulb udostępnia bogactwo wykresów, wykresów i tabel danych, które można łatwo wyeksportować i umieścić bezpośrednio w audycie.

Wizualizuj architekturę strony internetowej

SEO od lat zmaga się z wyjaśnieniem problemów związanych z architekturą witryny swoim klientom, a nagradzane Wizualizacje Witryn Sitebulb umożliwiają to jak żadne inne narzędzie na rynku, a ponadto zrewolucjonizowali sposób myślenia i raportowania architektury witryny przez SEO.

Przydatne eksporty arkuszy kalkulacyjnych

Twój audyt nie jest kompletny bez dołączonych arkuszy kalkulacyjnych, które służą do dokumentowania wykrytych problemów i zapewniają listę kontrolną implementacji dla programistów. W Sitebulb każdą tabelę danych można wyeksportować do pliku CSV lub bezpośrednio do Arkuszy Google (Google Sheets), co ułatwia udostępnianie danych klientom lub programistom w odpowiednim dla nich formacie.

Profesjonalne opcje raportowania SEO PDF

Sitebulb uzbraja Cię we wszystko, czego potrzebujesz, aby tworzyć przejrzyste, ukierunkowane audyty witryny, które są dostosowane do konkretnych potrzeb Twojego klienta. Oferuje również opcję tworzenia natychmiastowych, automatycznie generowanych audytów PDF z dużą elastycznością.

Pozwalają wybrać i wybrać dokładnie to, co chcesz uwzględnić w konkretnej sytuacji:

 • Drukuj tylko podpowiedzi, aby szybko pokazać klientowi bez przechodzenia z nim przez cały raport.
 • Wydrukuj tylko wyniki i wykresy, aby otrzymać raport wysokiego poziomu dla kadry kierowniczej.
 • Wydrukuj listę wskazówek z priorytetami, aby dać programiście do pracy.
 • Wydrukuj skrócony raport do wysłania potencjalnym klientom, aby wzbudzić ich zainteresowanie, ale nie przytłaczać ich danymi.